Charakteristika MŠ

Sme trojtriedna materská škola s výchovným jazykom slovenským, ktorá sa  nachádza v  budove základnej školy, na hranici  susediacich obcí  Vlčany  a Neded. Je to projekčne riešená 22- triedna budova, spoločná pre ZŠ s vyučovacím jazykom slovenským i maďarským. Priestory materskej  školy  sa vytvorili rekonštrukciou pavilónu č. C, na prízemí  samostatným  bezbariérovým vstupom.  V interiéri sa pre účely  MŠ  nachádzajú dve  priestranné šatne, dve kancelárie pre pedagogických zamestnancov,  tri  triedy pre 56 detí a dve spoločné toalety a umyvárne.  Stred pavilónu tvorí veľká uzatvoriteľná chodba. Stravovanie detí prebieha v školskej jedálni v pavilóne B. Materská škola aktívne využíva priestory školskej telocvične a školského dvora, ktorý tvorí krásne porasty kríkov a drevín.